Lake Erie Silver Dolphins                       2/24/2018 - 6:36 PM
        2018 OHIO STATE HIGH SCHOOL - 2/21/2018 to 2/24/2018        
                 SWIMMING AND DIVING CHAMPIONSHIPS                  
                C.T. BRANIN NATATORIUM  CANTON, OHIO                
 
 Event 40  Boys 500 Yard Freestyle DIVISION 1
==================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Carson Foster          SO Sycamore          4:21.47    4:20.21  
  2 Nicholas Perera        SR St. Xavier        4:32.15    4:30.50  
  3 Sam Fallon             SR St. Xavier        4:32.81    4:31.16  
  4 Will Osterman          SR St. Xavier        4:30.48    4:31.49  
  5 Andrew Bernsdorf       JR Wsterville North  4:31.20    4:33.80  
  6 Jacob McDonald         SO Lakota East       4:34.33    4:34.38  
  7 Patrick Pema           SR St Charles        4:33.73    4:35.25  
  8 Grady Wheeler          JR St. Xavier        4:34.25    4:43.00  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Alec Caswell           JR Upper Arlington   4:34.45    4:36.94  
 10 Eric Chimes            JR Brecksville       4:36.79    4:38.22  
 11 Brandon Day            SO Loveland          4:41.28    4:40.16  
 12 Dawson Lutes           SR Beavercreek       4:39.71    4:40.54  
 13 Ethan Shaw             SO Dublin Coffman    4:41.55    4:41.83  
 14 Alan Flower            JR Centerville       4:39.52    4:44.79  
 15 Blake Fry              SO Canal Winchester  4:41.03    4:46.39  
 16 Caleb Tuckerman        SO Hudson            4:40.05    4:47.97  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 17 Brendan Oshida         SO Dublin Coffman    4:43.32             
 18 Ed Lewis               JR Lancaster         4:43.41             
 19 Cameron Rutz           SR Kings             4:43.50             
 20 Luke Landis            JR Upper Arlington   4:43.91             
 21 Cornelius Cremer       SR Stow              4:44.36             
 22 Joseph Richmond        FR Ignatius          4:48.23             
 23 Michael Griffith       SO Troy              4:54.92             
 -- Theo Jones             JR St Francis           DFS