Lake Erie Silver Dolphins                      2/23/2018 - 12:01 PM
        2018 OHIO STATE HIGH SCHOOL - 2/21/2018 to 2/24/2018        
                 SWIMMING AND DIVING CHAMPIONSHIPS                  
                C.T. BRANIN NATATORIUM  CANTON, OHIO                
 
 Event 20  Boys 200 Yard Freestyle Relay DIVISION 2
====================================================================
    School                                 Seed    Prelims        
====================================================================
                       === Preliminaries ===                        
 
  1 Bishop Watterson                    1:26.73    1:26.85  
     1) Thomas Clark SR               2) Michael Vondran SO           
     3) David Coss SR                 4) Perry Finnegan SR            
  2 Hawken                              1:24.55    1:27.04  
     1) Calvin Tecson SR              2) Michael Pioro SR             
     3) Isaac Esposito JR             4) Justin Flores JR             
  3 University                          1:28.10    1:27.62  
     1) Zach Halawa SR                2) Ben Firstenberg SR           
     3) Ethan Banks JR                4) Cole Fallon SR               
  4 Mariemont                           1:28.16    1:28.25  
     1) Ian Mikesell JR               2) Gabe Hartnett JR             
     3) Jackson Comer JR              4) Nick McCarthy SR             
  5 Indian Hill                         1:30.10    1:28.96  
     1) Dan Edmonson FR               2) Nick Bulas SO                
     3) Devin Edwards SO              4) Max Eihausen SR              
  6 Carroll                             1:30.57    1:28.99  
     1) Connor Blatt SR               2) Francesco Brossart SR        
     3) Justin Schmidt JR             4) Luke Lehman JR               
  7 Troy Christian                      1:29.12    1:29.68  
     1) Jacob Voisinet SR             2) Grant Doucette JR            
     3) Alexander Klint JR            4) Samuel LaVielle SR           
  8 Beachwood                           1:30.56    1:29.75  
     1) Spencer Bystrom JR            2) Gabe Colmenares SO           
     3) Noah Shore JR                 4) Matthew Keyerleber SO        
 -------------------------------------------------------------------
  9 Seven Hills                         1:30.65    1:30.25  
     1) George Eng JR                 2) Spencer Boyd SO              
     3) de'Leon Bates FR              4) Tim Kalin FR                 
 10 Orange                              1:29.89    1:30.28  
     1) Peter Hollington SR           2) Jonah Katz JR                
     3) Adam Marcus SR                4) Andrew Hamilton JR           
 11 Columbus Academy                    1:32.07    1:30.42  
     1) Max Dreisbach SR              2) Jacob Beck JR                
     3) Ethan Nankervis JR            4) Eric DeVore JR               
 12 Wapakoneta                          1:31.10    1:30.71  
     1) Nate Miller SO                2) Nate Metzger FR              
     3) Kurt Schlenker SR             4) Joey Metzger SR              
 13 Lima Shawnee                        1:30.08    1:30.93  
     1) Charlie Spyker SO             2) Cooper Conley JR             
     3) Ben Curl SO                   4) Jacob Magula JR              
 14 Hoban                               1:32.53    1:31.41  
     1) Michael Heller JR             2) Justin Icsman JR             
     3) Luke Minick FR                4) Chance Krohn JR              
 15 Fenwick                             1:31.85    1:31.56  
     1) Adam Chaney SO                2) Tyler Schehr FR              
     3) Carter Kolpek SR              4) Drew Thiery SO               
 15 Rocky River                         1:32.42    1:31.56  
     1) Aiden Morris SO               2) Elijah Linville SR           
     3) Tristan Abood JR              4) Ben Mahoney JR               
 -------------------------------------------------------------------
 17 Lexington                           1:31.76    1:31.64  
     1) David Haring SR               2) Matt Malaska SR              
     3) Justice Holmes JR             4) Jerrod Kiser JR              
 18 Wauseon                             1:30.81    1:31.79  
     1) Mac Warncke SR                2) Nicholas Dilworth SR         
     3) Ryan Scherer JR               4) Branden Arredondo SO         
 -------------------------------------------------------------------
 19 Oak Harbor                          1:31.99    1:31.84  
     1) Troy Metcalf FR               2) Kobe Fletcher SO             
     3) Thomas Chovanec SO            4) Caleb Heintz SO              
 20 Galion                              1:32.32    1:32.27  
     1) Ben Altstadt SO               2) Luke Eisnaugle SR            
     3) Clay Karnes JR                4) Sam Rigdon SR                
 21 Liberty Union                       1:32.14    1:32.33  
     1) Lonnie Lawhorn SO             2) Derek Burns SO               
     3) Josh Weidner SR               4) Joey James SR                
 -- Versailles                          1:31.65         DQ  
     1) Clint Morgan SR               2) Jack Detrick FR              
     3) Ryan Subler FR                4) Cole Condon JR               
 -- Waynesville                         1:31.75         DQ  
     1) William Kelley SO             2) Tanner Shinkle SR            
     3) Nate Eshler SO                4) Owen Conley SO               
 -- Canfield                            1:26.04         DQ  
     1) Bobby Kutsch JR               2) Jason Paris JR               
     3) Cullen Brady SR               4) Kamran Sarac SR