Lake Erie Silver Dolphins                      2/23/2018 - 11:25 AM
        2018 OHIO STATE HIGH SCHOOL - 2/21/2018 to 2/24/2018        
                 SWIMMING AND DIVING CHAMPIONSHIPS                  
                C.T. BRANIN NATATORIUM  CANTON, OHIO                
 
 Event 40  Boys 500 Yard Freestyle DIVISION 1
==================================================================
    Name                 Year School               Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Carson Foster          SO Sycamore          4:28.78    4:21.47  
  2 Will Osterman          SR St. Xavier        4:37.39    4:30.48  
  3 Andrew Bernsdorf       JR Wsterville North  4:32.19    4:31.20  
  4 Nicholas Perera        SR St. Xavier        4:30.12    4:32.15  
  5 Sam Fallon             SR St. Xavier        4:37.22    4:32.81  
  6 Patrick Pema           SR St Charles        4:35.94    4:33.73  
  7 Grady Wheeler          JR St. Xavier        4:34.74    4:34.25  
  8 Jacob McDonald         SO Lakota East       4:34.49    4:34.33  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Alec Caswell           JR Upper Arlington   4:38.66    4:34.45  
 10 Eric Chimes            JR Brecksville       4:36.47    4:36.79  
 11 Alan Flower            JR Centerville       4:38.55    4:39.52  
 12 Dawson Lutes           SR Beavercreek       4:40.11    4:39.71  
 13 Caleb Tuckerman        SO Hudson            4:44.58    4:40.05  
 14 Blake Fry              SO Canal Winchester  4:43.91    4:41.03  
 15 Brandon Day            SO Loveland          4:40.41    4:41.28  
 16 Ethan Shaw             SO Dublin Coffman    4:39.26    4:41.55  
 -----------------------------------------------------------------
 17 Brendan Oshida         SO Dublin Coffman    4:42.71    4:43.32  
 18 Ed Lewis               JR Lancaster         4:45.28    4:43.41  
 -----------------------------------------------------------------
 19 Cameron Rutz           SR Kings             4:45.07    4:43.50  
 20 Luke Landis            JR Upper Arlington   4:42.85    4:43.91  
 21 Cornelius Cremer       SR Stow              4:42.11    4:44.36  
 22 Joseph Richmond        FR Ignatius          4:43.90    4:48.23  
 23 Michael Griffith       SO Troy              4:44.43    4:54.92  
 -- Theo Jones             JR St Francis        4:42.41        DFS