Lake Erie Silver Dolphins                      2/23/2018 - 12:44 PM
        2018 OHIO STATE HIGH SCHOOL - 2/21/2018 to 2/24/2018        
                 SWIMMING AND DIVING CHAMPIONSHIPS                  
                C.T. BRANIN NATATORIUM  CANTON, OHIO                
 
 Event 48  Boys 400 Yard Freestyle Relay DIVISION 1
====================================================================
    School                                 Seed    Prelims        
====================================================================
                       === Preliminaries ===                        
 
  1 St. Xavier                          3:02.43    3:03.25  
     1) Sam Fallon SR                 2) Nicholas Czepukaitis SR      
     3) Jean-Pierre Khouzam SO        4) Ansel Froass SO              
  2 Brecksville                         3:05.36    3:05.60  
     1) Eric Chimes JR                2) David Madej SR               
     3) Colin Charbonneau JR          4) Pete Krusinski SO            
  3 Sycamore                            3:09.22    3:06.68  
     1) Sammy Risma JR                2) Elliott Carl JR              
     3) Erik Menchhofer FR            4) Carson Foster SO             
  4 Hudson                              3:09.20    3:06.84  
     1) Jay Johnson JR                2) Jacob Tuckerman SR           
     3) Caleb Tuckerman SO            4) Liam Clarke SO               
  5 Jerome                              3:07.40    3:07.42  
     1) Grant Cicci SR                2) Westin Fishel SR             
     3) Ian Smith SO                  4) Max Scott JR                 
  6 Boardman                            3:05.72    3:07.55  
     1) Kyle Kimerer SR               2) Matthew DunLany SO           
     3) Noah Basista SO               4) Callen Aulizia SR            
  7 St Francis                          3:06.68    3:07.90  
     1) Brady Ireland SO              2) Connor Bishop JR             
     3) Jacob Sobczak SR              4) Max Rutledge JR              
  8 Hoover                              3:08.17    3:08.19  
     1) Vincent Stevens JR            2) Seth Brown SR                
     3) Karl Helmuth FR               4) Nathaniel Mullens SR         
 -------------------------------------------------------------------
  9 Dublin Coffman                      3:08.78    3:08.25  
     1) Zak Birnbrich JR              2) Owen McQuaid SR              
     3) Andy Shepard JR               4) Eddie Michael SR             
 10 Walnut Hills                        3:12.50    3:10.36  
     1) Isaiah Valentine JR           2) Alex Craft FR                
     3) Aaron Sequeira SO             4) Dan Cashell SR               
 11 North Royalton                      3:10.31    3:10.41  
     1) Mason Romstadt SR             2) Bobby Bottomley SO           
     3) Colton Phelps SR              4) Andrew Vance JR              
 12 Jackson                             3:10.03    3:10.87  
     1) Jason Tondra JR               2) Josh Fehlman SR              
     3) Ted Kinney JR                 4) Sean Ream SR                 
 13 Walsh Jesuit                        3:11.91    3:11.25  
     1) Richard Kurlich SR            2) Kaden Smesko SO              
     3) Adam Lenz SR                  4) Andrew Kurlich SR            
 14 Ignatius                            3:10.33    3:11.35  
     1) Tyler Hong FR                 2) Daemyen Haywood SO           
     3) John Soeder SO                4) Cian O'Haimhirgin SR         
 15 Kings                               3:13.15    3:11.41  
     1) Noah Young JR                 2) Jacob Young FR               
     3) Will Cook JR                  4) Cameron Rutz SR              
 16 Moeller                             3:12.11    3:11.78  
     1) Kevin Thibodeaux SO           2) JC Prugh SR                  
     3) Justin Davidson SR            4) Austin Murphy SR             
 -------------------------------------------------------------------
 17 Southview                           3:11.45    3:12.50  
     1) Isaac Grinberg SO             2) Joseph Turley JR             
     3) Aidan Sorensen SR             4) R.J. Kondalski SR            
 18 Milford                             3:12.61    3:12.97  
     1) Chase Fisher JR               2) Branham Leavens SR           
     3) Sam Leatherwood JR            4) Tyler Babinec JR             
 -------------------------------------------------------------------
 19 Mason                               3:11.57    3:13.17  
     1) Scott Shepherd JR             2) Lonnie Chien JR              
     3) Karson Walker JR              4) Ethan Devyak SR              
 20 Centerville                         3:12.26    3:13.38  
     1) Alan Flower JR                2) Colin Beach SR               
     3) Sam McCarthy SR               4) Josh Wiedemann JR            
 21 Firestone                           3:14.79    3:14.24  
     1) Max Nixon JR                  2) Josh Ison JR                 
     3) Jacob Stump JR                4) Jack Saum JR                 
 22 Lancaster                           3:13.08    3:14.40  
     1) Mike Lewis SR                 2) Ed Lewis JR                  
     3) Alec Gilmore SR               4) Ben Neff JR                  
 23 St Edward                           3:12.88    3:15.07  
     1) Bob Lenart SR                 2) Kyle Gluck SO                
     3) Hayden Walter SR              4) Emilio Sese SR               
 -- St Charles                          3:11.95         DQ  
     1) Patrick Pema SR               2) Michael Gutman SR            
     3) Griffin Beam JR               4) Jonathan Sugar JR